Üsküdar’ın Enleri’ne Başkan Mustafa Kara’dan yemek…

Written by Çocuk Yuvasi Üsküdar Hasan Tan. Posted in Genel

DSC_9052_JPG

Published on Nisan 22, 2012 with No Comments

ÜSKÜDAR’IN ENLERİ ARASINDAKİ ÇOCUKLARIMIZLA ÖDÜL TÖRENİNDEYİZ…

Yuvamızdan çocuklarımızında dereceye girdiği “Üsküdar Enlerini Arıyor” atletizm ligi yarışmasının ödül törenine; Müdür Yardımcımız Abdullah Gürer, Beden Eğitimi Öğretmenimiz Mehmet Ali Aydın, Grup Öğretmenimiz Abdulkadir Korkulu ile birlikte dereceye giren öğrencilerimiz Melissa Burak ve Lütfü Doğan katıldı.

Üsküdar Belediye Başkanlığı’nın ”Toplumda Sporu Tabana Yayma ve Geliştirme Projesi” kapsamında Üsküdar’da bulunan ilköğretim okullarında atletizm sporunu sevdirme, rekabet duygusunu hissettirme, sosyalleşme, iletişim kurma, becerilerini fark etmelerini sağlama düşüncesi ile atletizm branşında düzenlemiş olduğu ”Üsküdar Enlerini Arıyor” atletizm ligi yarışmasının final müsabakalarında dereceye giren minik sporcular ve ailelerine Belediye Başkanı Mustafa Kara tarafından bir yemek verildi.

Üsküdar’daki 64 ilköğretim okulunda okuyan yaklaşık 67 bin öğrencinin sportif olarak taranmasını müteakip salon ve açık alan kros müsabakaları dâhilinde iki ayrı branşta gerçekleştirilen yarışmalar sonrası Üsküdar’ın atletizm branşında “En Başarılı” sporcuları seçildi. 3 ayrı eleme sonrası gerçekleştirilen final yarışmaları sonunda Üsküdar’ın en ileri sıçrayanı, en hızlısı ve en güçlüsü, en dayanıklı 100 minik sporcusu seçildi.
Yarışmalarda dereceye giren geleceğin minik Aslı Çakır’larına Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara tarafından Sosyal Tesislerde bir yemek verildi. Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin ile Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Mecit Çetinkaya ile öğrenci velileri katıldı.
Yemekte bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Kara, gençlere yaptıkları yatırımların karşılığını aldıklarını, altyapıdan yetiştirdikleri Aslı Çakır gibi isimlerle Türk bayrağını tüm dünya ve Avrupa’da göndere çektiklerini, İstiklal Marşı’nı da tüm dünyaya ezberletmeye başladıklarını ifade etti.
Mustafa Kara konuşmasında şunları söyledi:
“Elbette bizleri asıl sevindiren, Üsküdar’ımızın artık bir sporcular, şampiyonlar, rekortmenler şehri olmasıdır. Çocuklarımızın, gençlerimizin, elde ettikleri başarılarla mutlu olmasıdır. Bakın, Üsküdar’da 120 bin genç nüfus bulunuyor. Beşinde, onunda, on beşinde Üsküdar’ımızın, ülkemizin, yarınlarımızın sahipleri olan bu zenginliğimizi İyi yetiştirmeli, iyi değerlendirmeliyiz. Onların önlerini açmalı, tecrübelerimizle yollarını aydınlatmalıyız. İlgi ve alakasına göre her birine, imkânlar sunmalıyız. Kimi bilim ve fenle, kimi edebiyat sanatla, Elbette ki kimi de başka alanlarda becerilerini geliştirerek geleceğe hazırlanmalıdır. Becerilerini hangi yönde geliştirirlerse geliştirsinler, kıpır kıpır enerjilerini atmaları ve Sağlıklı bir şekilde geleceğe hazırlanmaları için mutlaka spor kültürüyle büyümeleri gerekir. Çünkü hepimiz biliyoruz ki sağlam kafa, sağlam ve sağlıklı vücutta bulunur.
Üsküdar Belediyesi olarak, bu anlamda sporu, çocuklarımızın ortak bir uğraş alanı olarak görüyoruz. Bunun için, 3 yıldır Üsküdar’da Sporu Tabana Yayma Projesi” gerçekleştiriyoruz.Üsküdar’ın Enlerini seçerek çocuklarımızın sporla bütünleşmelerini, sporla gelişmelerini ve sosyalleşmelerini sağlıyoruz.Hamdolsun, bu çalışmalarımızın neticesi hepimizi mutlu ediyor, gururlandırıyor. Bakınız, dün çocuk olarak spora başlayan gençlerimiz, bugün bırakın Üsküdar’ı, İstanbul’u, ulusal düzeyde uluslararası düzeyde başarılar, madalyalar, şampiyonluklar elde ediyor. Ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandırıyor, İstiklal marşımızı tüm dünyaya dinletiyorlar.
Ne mutlu bizlere ki gerek şehrimizin imkânları, gerekse yakalamış olduğumuz başarı geleneği neticesinde şehrimizden, “Şampiyonlar Şehri” diye söz ediliyor.
Sevgili çocuklar;
Ne mutlu sizlere ki, ağabeyleriniz, ablalarınız, Aslı Çakırlar, Bahar Doğanlar, Alemitu’lar… Hentbol, Basketbol, güreş takımlarımız… Hepsi başarılarıyla sizlere örnek oluyorlar, öncü oluyorlar, yol açıyorlar.

Hepinize söylüyorum: Hiç çekinmeden, hiç endişe etmeden peşlerinden gidiniz. İnanıyorum ki, onların başarılarını devam ettirecek, çok daha ilerilere taşıyacaksınız.

Hem Üsküdar Belediye Başkanı olarak hem de bir ağabeyiniz olarak sizleri hep destekledim ve destekleyeceğim. Tıpkı bugün burada olduğu gibi ailelerinizle birlikte, daima yanınızda olacağımı, destekçiniz olacağımı bilmenizi istiyorum.”

Konuşma sonrası Belediye Başkanı Mustafa Kara, yarışmalarda dereceye giren sporculara çeşitli ödüller verdi.

Share this Article

About Çocuk Yuvasi Üsküdar Hasan Tan

Browse Archived Articles by

No Comments

There are currently no comments on Üsküdar’ın Enleri’ne Başkan Mustafa Kara’dan yemek…. Perhaps you would like to add one of your own?

Leave a Comment